Zimní hrad - Základní škola Mníšek pod Brdy

Zimní hrad

Jedním z úkolů současného školství je učit žáky vzájemné komunikaci a kooperaci. Možností, jak tohoto cíle dosáhnout, je využívat ve výuce skupinovou formu práce.  Při činnosti jsou vedeni k tomu, aby si navzájem dokázali rozdělit role a práci si naplánovali. Zároveň si žáci navzájem pomáhají, radí si, půjčují si pomůcky a materiál potřebný k práci a navzájem se kontrolují. Případné dílčí spory se učí vyřešit si sami. Žáci si uvědomují a hodnotí přínos jednotlivých členů skupiny. V rámci skupinové práce si děti vytvořily dle své fantrazie zimní hrad a zhodnotily si výtvory navzájem. Hodnocení bylo od obou skupin kladné a zajímavé Smejici se.