Výjezd našich žáků do Lotyšska

vyjezd-erasmus-nahled

V rámci projektu Erasmus+ někteří žáci 5. tříd společně s paní učitelkami Sylvou Lisou a Blankou Soukupovou odcestovali v pondělí 4. dubna do Lotyšska, do města Ogre. Stráví tam celý týden. Vrátí se 10. dubna. Společně se žáky ze Španělska, Řecka, Turecka, Chorvatska, Polska a hostujícího Lotyšska se budou podílet na plnění různých projektových aktivit.

vyjezd-logo-nahled

Protože tématem projektu je životní prostředí a jeho ochrana, budou se zabývat přírodním elementem vodou formou her a workshopu. Kromě toho navštíví hlavní město Rigu, podívají se do muzea energie a muzea historie Rigy. Také se zúčastní vyučování na lotyšské škole a vyzkouší si jaké je to být žákem v Lotyšsku.

Jazykem projektu je angličtina, takže žáci budou mít možnost zdokonalit se v cizím jazyce při komunikaci s ostatními žáky. Budou ubytováni v rodinách, kde kromě procvičení anglického jazyka se seznámí se způsobem života v Lotyšsku a ochutnají i místní jídlo.

Tento projekt je realizován za finanční podpory Evropské unie.

obrazek obrazek

Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.