Výlet do vánoční Prahy s betlémy - Základní škola Mníšek pod Brdy

Výlet do vánoční Prahy s betlémy

 Do Prahy jsme jeli MHD po dvou skupinách v doprovodu p.uč. třídní a p. uč. Dalešické. Nejprve jsme navštívili výstavu " Slunce a betlémy v Betlémské kapli, aneb od pohanského slunovratu po křesťanské Vánoce" Vyslechli jsme si moc zajímavý výklad p. průvodce a někteří z nás měli možnost si i vyzkoušet svoji manuální zručnost,anebo hudební schopnosti.

Pak jsme se vydali na Staroměstské náměstí s jeho dominantou – ozdobeným vánočním stromem, kde jsme měli chvíli rozchod na občerstvení nebo nákup drobností na vánočním trhu.

Naše cesta pokračovala do areálu kostela Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí, kde jsme se byli podívat na výstavu současných i historických betlémů. Velké množství betlémů vynikalo svou rozmanitostí, co se týká použitých materiálů i způsobů výroby.

Protože jsme byli už dost vyčerpaní, přes Můstek -  kde jsme si prohlédli také malý vánoční trh -  jsme se vydali obnovit energii do McDonald Na Příkopech. Na to se všichni moc těšili ! Domů jsme se vraceli unaveni, ale ve sváteční náladě a plni nových hezkých zážitků. D. Kubová

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
Rok 2016/2017   |   Rok 2015/2016   |   Rok 2014/2015   |   Rok 2013/2014   |   Rok 2012/2013   |   Kontakt   |   CD 50 let školy   |   Gmail   |   Admin   |   RSS