Vánoční dobrodružství s královnou Elsou - Základní škola Mníšek pod Brdy

Vánoční dobrodružství s královnou Elsou

V předvánočním čase plném očekávání jsme si s dětmi zpestřili výuku prohlídkou místního zámku, kde na nás s paní průvodkyní čekala královna Elsa z „Ledového království“ a její kamarád Olaf. Děti se v ateliéru módy dozvěděly módní trendy z historie až po současnost a poté následovala prohlídka zámeckých místností. Celou prohlídku byla Elsa s dětmi. Děti s paní průvodkyní Else vyprávěly, jak se u nás slaví Vánoce a jaké zvyky máme o vánočních svátcích a Elsa na oplátku dětem prozradila, jak se slaví vánoce v ledovém království. V každé z místností bylo připraveno něco k Vánocům, např.: štědrovečerní stůl, plovoucí svíčky, jmelí, hod střevíčkem, překvapení pod hrnečky, rozkrojení jablíčka, atd. V jedné z místností byl pro děti přichystán vánoční stromeček s dárečky -omalovánkami od Olafa (sněhuláka). Děti celou prohlídku s Elsou Olafa v každé místnosti hledaly, nakonec ho našly v přízemní v chladné místnůstce, kam se schoval, aby se nerozpustil. Ve škole si děti omalovánky vybarvily a nakreslily si Olafa, který se jim nejvíce líbil.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
Rok 2016/2017   |   Rok 2015/2016   |   Rok 2014/2015   |   Rok 2013/2014   |   Rok 2012/2013   |   Kontakt   |   CD 50 let školy   |   Gmail   |   Admin   |   RSS