Turnaj v mezinárodní dámě opět na naší škole

Přinášíme vám výsledky turnaje v mezinárodní dámě, který proběhl v pátek 4.11.2016 na naší škole. V obou kategoriích proběhly baráže o první místo a o postupová místa, výsledek baráží byl shodný s výsledkem v turnaji – tedy žáci, kteří by z turnaje postupovali na pomocná kritéria, zvítězili také v barážových zápasech.

Jednalo se o kvalifikační kolo Olympiády žáků. Krajské finále (kraje Praha a Středočeský) se uskuteční 9.12.2016 v DoměUm Strašnice. Postupující tito žáci:

Mladší žáci
1. Vanesa Hlavatá
2. Lukáš Husák
3. Josef Barták

Náhradníci: Antonín Jiras, Radek Pečený

Divokou kartu: Získává nejlepší prvňáček Filip Prachař. Filip se tedy může zúčastnit krajského finále v kategorii mladších žáků spolu s ostatními postupujícími.

Starší žáci
1. Veronika Vinská
2. Frederikke-Anna Tomanová
3. Ondřej Forsterevicz

Jednalo se o historicky největší školní turnaj v ČR. :-)

Ráda bych tímto poděkovala všem 86 účastníkům. Veliký dík patří i zástupcům České federace dámy včetně PR manažerky Petry Duškové za profesionální realizaci turnaje.

Michaela Pažoutová