Škola získala další grant na environmentální výchovu

scan-nahledNaše škola napsala projekt a podala žádost o poskytnutí dotace z programu na Environmentální výchovu v roce 2016 ke KÚ Středočeského kraje. Projekt byl podpořen a škola získala finanční prostředky na jeho realizaci. Projekt jsme nazvali: ,,Postarejme se sami"(pojďme poznat přírodu, učit se žít v ní a s ní).

Co vše v rámci tohoto projektu pro školu zajistíme? Vybudujeme přírodní stezku pro bosé nohy, opičí dráhu z hlíny, písku a slámy. Dále zakoupíme větrnou elektrárnu a školní meteorologickou stanici, které budeme využívat na měření napětí proudu, budeme mít možnost modelace přenosu vyrobené energie, transformace napětí pro různé účely, měření teploty vzduchu, rychlosti větru, absolutní tlak, graficky budeme zaznamenávat změnu tlaku, vlhkosti a směru větru během dne.

Vybudujeme záhony, zasadíme byliny(dobromysl, libeček, mátu, meduňku…), keře(mandloň, aronii…) i strom- kaštanovník jedlý. Rovněž připravíme prostory pro zahradní učebnu.

Je třeba, aby děti pochopily, že environmentální výchova není příprava na cestu zpět, ale že se jedná o hledání správné míry komunikace s přírodou, že jde o rovnováhu mezi civilizací a Zemí.

Rovněž budeme rádi, pokud do projektu zapojíme i mladší děti z Mníšku pod Brdy (ty ne ještě školou povinné) a pomoc uvítáme i ze strany rodičů našich žáků.

Michaela Pažoutová