Schola Pragensis - Základní škola Mníšek pod Brdy

Schola Pragensis

V pátek 24.11. jsme navštívili veletrh středních škol Scholu Pragensis. Jedná se již o 21. ročník přehlídky středního a vyššího odborného školství, které je zřizováno především hl. městem Prahou. Výstava je určena především žákům 9. i 8. ročníků ZŠ i jejich rodičům. Zájemci o budoucí studium na vybrané škole si zde mohou prohlédnout, co daná škola nabízí, pohovořit si se studenty i vyučujícími vybrané střední školy a co je důležité, mají možnost srovnání s jinými školami.

Postřehy našich žáků:

Schola Pragensis byla užitečná, bavilo mě to tam, vybral jsem si konkrétní školu, na kterou půjdu ( Štěpán)

Pomohlo mi to ve výběru školy, nejvíc jsem byla spokojená se zdrávkami. Sice tam bylo dost lidí, ale prohlédla jsem si všechny školy, které jsem chtěla( Eliška )

Ujistil jsem se ve svém výběru školy( Nikola )

Potkala jsem známé ze starých tříd a z toho jsem měla největší radost ( Frederika )

Bylo to super, hodně jsme se tam nachodili, zalíbily se mi instalářské školy. Příští rok bych tam rád jel ještě jednou( Lukáš )