Recitační přehlídka - Základní škola Mníšek pod Brdy

Recitační přehlídka

P1000580-nahled 5. dubna 2017 v odpoledních hodinách se v naší škole konala recitační přehlídka, které se zúčastnilo 29 žáků ze čtvrtých až devátých tříd. Stala se již tradicí a děti i my vyučující českého jazyka se na ni každoročně moc těšíme.

Letošním příjemným překvapením bylo vystoupení Gabriely Mareškové a Jakuba Petříka. Ti přednášeli báseň, kterou sami napsali. Kuba svou vtipnou básní o školních povinnostech diváky velmi pobavil. Justýna Fílová a Eliška Drbohlavová ze 4. C svou recitaci dokonce doprovodily malým hereckým vystoupením.

Recitační přehlídka není soutěž. Porota nevybírá ty nejlepší, protože dobří jsou všichni. Každý recitátor věnoval čas a úsilí tomu, aby se naučil báseň zpaměti (a mnohdy to byly básně dlouhé). Každý překonal ostych a sebral odvahu k vystoupení před publikem. Každý více či méně bojoval s trémou.

Všichni malí přednášející a básníci byli odměněni knihou. A rozhodně si zaslouží „palec nahoru“.

Za učitelky českého jazyka PhDr. Lenka Krupková, ZŠ Komenského 420

Rok 2016/2017   |   Rok 2015/2016   |   Rok 2014/2015   |   Rok 2013/2014   |   Rok 2012/2013   |   Kontakt   |   CD 50 let školy   |   Gmail   |   Admin   |   RSS