První školní den - Základní škola Mníšek pod Brdy

První školní den

Vážení rodiče, milí žáci,

konec hlavních prázdnin je na spadnutí a my se už  chystáme na nový školní rok 2017/2018. Vrátíme se opět do prostor školy, do školních lavic, do svých tříd.

Září ukončí období sladkého lenošení a nastává opět období práce, vzdělávání a tvoření, ale i povinností.

4. září se všichni sejdete v kmenových třídách se svými spolužáky a třídními učiteli plni zážitků.

Ti nejstarší, naši deváťáci, přivítají společně s námi naše nově příchozí prvňáčky, na které se už moc těšíme. Sejdeme se společně v tělocvičně školy.

Výuka bude 4.9.2017 končit pro všechny třídy v 9.00hod a 5.-8.9.2017 bude výuka končit následovně:

1. stupeň  v 11.50hod.

2. stupeň  v 12.45 hod.

Pro některé z Vás jsou nachystané nové prostory, ti ostatní jistě najdou i ve svých původních třídách, prostorách chodeb, na toaletách, na zahradě novinky, které jsme přes prázdniny pro Vás zvládli nachystat.

A co se ve škole dělo o prázdninách?

– máme další nové toalety

– několik nově vymalovaných tříd, kabinetů a přilehlé prostory u staré tělocvičny

– opravené šatny

– máme další nové šatní skříňky

– několik tříd má nové lavice a stoly

– nové dveře na některých toaletách

– nové topení ve dvou místnostech

– v zahradní učebně na nás čeká překvapení

A co ( a kdo ) na nás ještě čeká?

–  upravený Školní řád i Školní vzdělávací program

–  noví učitelé, vychovatelé i asistenti

–  nová paní uklízečka

Myslím, že jsme toho ve škole hodně udělali, ale ještě nás toho spousta čeká a budeme rádi i za vaši pomoc. Od ledna 2018 dochází ke sloučení školy se školní jídelnou. O podrobnostech a změně účtu Vás budeme včas informovat.

Přivítáme náměty, které pomohou zkvalitnit nabízené služby.

Na závěr mi nezbývá než popřát Vám i nám současně tvůrčí a zároveň klidnou atmosféru ve škole i mimo ni, a dále rodičům i pedagogům vzájemné pochopení, komunikaci a toleranci, abychom v novém školním roce 2017/2018 mohli uskutečnit společně vše, co jsme si předsevzali.

Michaela Pažoutová