První den školního roku 2016/2017 - Základní škola Mníšek pod Brdy

První den školního roku 2016/2017

Vážení rodiče, milí žáci,

konec letních prázdnin je na spadnutí a začínáme se chystat na nový školní rok 2016/2017. Vím, že se to mnohým z vás nebude líbit, ale je třeba to brát i z té druhé stránky. Můžeme se těšit na novinky ve škole, na kamarády, které jsme o prázdninách neviděli, a věřím, že i řada z vás se těší na své učitele.

Září ukončí období sladkého nicnedělání a nastává opět období práce, vzdělávání, tvoření, společných zážitků a povinností.

1. září se všichni sejdete v kmenových třídách se svými spolužáky a třídními učiteli plni zážitků.

Ti nejstarší, naši deváťáci, přivítají společně s námi naše nově příchozí prvňáčky, na které se už moc těšíme. Sejdeme se společně v tělocvičně školy.

A co se ve škole dělo o prázdninách?

- máme další nové toalety

- dvě třídy mají nové parkety

- několik nově vymalovaných tříd a spojovací chodby

- vymalované šatny

- prvňáčci mají nové šatní skříňky

- několik tříd má nové lavice a stoly

- na schodech do školy vás čeká překvapení

- další třída má interaktivní tabuli

- máme nové prostory pro školní poradenské pracoviště

- budeme mít novou tělocvičnu

- probíhá stavba kontejnerových tříd

A co ( a kdo ) na nás ještě čeká?

-  nový Školní řád i Školní vzdělávací program

-  noví učitelé, vychovatelé i asistenti

-  nová paní psycholožka

Během měsíce září dokončíme stavbu konstrukce zahradní učebny, budeme pokračovat v opičí dráze a rovněž připravíme cesty pro bosé nohy.  Zapojíme vlastní elektrárnu a meteostanici. Myslím, že jsme toho ve škole hodně udělali, ale ještě nás toho spousta čeká a budeme rádi i za vaši pomoc.

Na závěr mi nezbývá než popřát vám i nám současně tvůrčí a zároveň klidnou atmosféru ve škole i mimo ni, a dále rodičům i pedagogům vzájemné pochopení, komunikaci a toleranci, abychom v novém školním roce 2016/2017 mohli uskutečnit společně vše, co jsme si předsevzali.

Michaela Pažoutová