Přírodovědný program KRKAVCOVITÍ - ORNITA - Základní škola Mníšek pod Brdy

Přírodovědný program KRKAVCOVITÍ - ORNITA

Děti měly možnost účastnit se vzdělávacího cyklu „Krkavcovití“, přednášce o skupině našich pěvců, kteří patří k těm nejinteligentnějším skupinám ptáků. Krkavcovití jsou také největšími ptáky z řádu pěvců. Vyznačují se vysokou inteligencí, výbornou přizpůsobivostí a dobrou pamětí, někteří se naučili používat nástroje a umí si i hrát. Mají silný hlas, jsou to dobří imitátoři nejrůznějších zvuků, včetně lidské řeči. Povídání o zajímavostech ze života krkavcovitých bylo provázeno promítáním videí a ukázkami živých ochočených jedinců, se kterými se tak děti seznámily velmi zblízka.
V závěru jsme obdrželi barevný encyklopedický plakát KRKAVCOVITÍ, pracovní list k tématu přednášky a praktický rozvrh s vyobrazením krkavcovitých.