Přírodovědný program KRKAVCOVITÍ - ORNITA - Základní škola Mníšek pod Brdy

Přírodovědný program KRKAVCOVITÍ - ORNITA

Děti měly možnost účastnit se vzdělávacího cyklu „Krkavcovití“, přednášce o skupině našich pěvců, kteří patří k těm nejinteligentnějším skupinám ptáků. Krkavcovití jsou také největšími ptáky z řádu pěvců. Vyznačují se vysokou inteligencí, výbornou přizpůsobivostí a dobrou pamětí, někteří se naučili používat nástroje a umí si i hrát. Mají silný hlas, jsou to dobří imitátoři nejrůznějších zvuků, včetně lidské řeči. Povídání o zajímavostech ze života krkavcovitých bylo provázeno promítáním videí a ukázkami živých ochočených jedinců, se kterými se tak děti seznámily velmi zblízka.
V závěru jsme obdrželi barevný encyklopedický plakát KRKAVCOVITÍ, pracovní list k tématu přednášky a praktický rozvrh s vyobrazením krkavcovitých.
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
   
    
Rok 2016/2017   |   Rok 2015/2016   |   Rok 2014/2015   |   Rok 2013/2014   |   Rok 2012/2013   |   Kontakt   |   CD 50 let školy   |   Gmail   |   Admin   |   RSS