přednáška o Malém Tibetu

Mgr. Martina Trchová – zpěvačka, písničkářka, výtvarnice a cestovatelka – se v létě roku 2014 vydala do himalájské vesničky Mulbekh učit v místní škole Spring Dales Public School výtvarnou výchovu a hru na kytaru. V severní Indii strávila jako dobrovolnice organizace Brontosauři v Himalájích 6 týdnů a v rámci svých přednášek se s posluchači dělí nejen o fotografie, ale též o své deníkové črty a obrazy, protože tam, kde jiní fotí, ona kreslí a maluje. V rámci programu promítá též video ze samotné výuky výtvarné výchovy v mulbecké škole a hraje na kytaru několik ladackých i vlastních písní.

ladakh_locator_map-svg  Z jejích deníkových záznamů a obrázků, které si přivezla z Himalájí, vznikla v roce 2015 autorská kniha

Deníky z Ladakhu. Autentický příběh vysněné cesty, doplněný o CD s nahrávkami zpěvu dětí a přílohu s ukázkami toho, co všechno se dá v hodinách výtvarky v Indii dělat, má vždy s sebou, ze své knížky také čte a posluchači si mohou originály všech jejích cestovních deníků.