Návštěva botanické a zoologické záhrady - Základní škola Mníšek pod Brdy

Návštěva botanické a zoologické záhrady

V měsíci červnu jsme v rámci projektu navštívili botanickou a zoologickou zahradu.

botanické zahradě se třídy 6.A a  7.A zúčastnily workshopu: Botanické pátraní. Každý žák obdržel pracovní list spolu s mapkou zahrady. Cílem bylo vyhledat konkrétní rostliny a doplnit chybějící informace o rostlinách.

Po vyhodnocení úspěšného detektiva jsme navštívili skleník Fata Morgana.


Odkaz na pracovní list ZDE


Usilovně pátráme po informacích:


obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazekPo seznámení se a získaní informací o ohrožených rostlinách jsme pokračovali v našem pátrání. Teď jsme se zaměřili na ohrožené druhy zvířat. Navštívili jsme Zoologickou zahradu v Praze. Spolu s průvodkyni jsme absolvovali program Ohrožené druhy zvířat spojeného s procházkou po zahradě spolu s výkladem. Dozvěděli jsme se nejen více informací o ohrožených zvířatech ale i jsme se spolu usilovali vymyslet možné způsoby ochrany daních druhů.

 

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek


Tento projekt je realizován za finanční podpory Evropské unie.

Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

 

 obrazekobrazek

Rok 2016/2017   |   Rok 2015/2016   |   Rok 2014/2015   |   Rok 2013/2014   |   Rok 2012/2013   |   Kontakt   |   CD 50 let školy   |   Gmail   |   Admin   |   RSS