Návštěva botanické a zoologické záhrady

V měsíci červnu jsme v rámci projektu navštívili botanickou a zoologickou zahradu.

botanické zahradě se třídy 6.A a  7.A zúčastnily workshopu: Botanické pátraní. Každý žák obdržel pracovní list spolu s mapkou zahrady. Cílem bylo vyhledat konkrétní rostliny a doplnit chybějící informace o rostlinách.

Po vyhodnocení úspěšného detektiva jsme navštívili skleník Fata Morgana.

Odkaz na pracovní list ZDE

Usilovně pátráme po informacích:

Po seznámení se a získaní informací o ohrožených rostlinách jsme pokračovali v našem pátrání. Teď jsme se zaměřili na ohrožené druhy zvířat. Navštívili jsme Zoologickou zahradu v Praze. Spolu s průvodkyni jsme absolvovali program Ohrožené druhy zvířat spojeného s procházkou po zahradě spolu s výkladem. Dozvěděli jsme se nejen více informací o ohrožených zvířatech ale i jsme se spolu usilovali vymyslet možné způsoby ochrany daních druhů.

Tento projekt je realizován za finanční podpory Evropské unie.

Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

obrazekobrazek