Naše první čtenářská dílna

Jsme téměř na konci první třídy, stali se velkými školáky a hlavně, všichni jsme  skvěle  zvládli naučit se číst a psát. Dokončili jsme slabikář a již se budeme věnovat jiným krásným knížkám.

Dnes v naší třídě proběhla první čtenářská dílna a já byla velmi mile  překvapena, s jakým nadšením se všechny děti pustily do samostatného tichého čtení v prostoru, který si samy pro čtení vybraly, kde se cítily dobře. .Děti si přinesly velmi pěkné, zajímavé knížky, se kterými po určité době samostatné práce v kroužku seznámily své spolužáky. Musím sdělit, že bylo vidět, že se zájmem se spolužáci seznamovali s knížkou svých kamarádů.

Po společném vyprávění děti dostaly za úkol popřemýšlet o tom, v jakém prostředí se příběh, který si přečetl odehrává a svou představu namalovat.

Děti namalovaly jeviště , které přijalo postavy z knih a rozehrály příběh.

Večer si budete moci prohlédnout  spousty přiložených   fotografií.

Eva Branná

19.5.2017