Muzeum Karla Zemana - Základní škola Mníšek pod Brdy

Muzeum Karla Zemana

V prosinci jsme navštívili expozici muzea, která umožňuje všem návštěvníkům nahlédnout do světa jednoho ze světově nejproslulejších českých filmařů Karla Zemana.  Seznámili jsme se s nejslavnějšími díly – Cesta do pravěku, Vynález zkázy, Baron Prášil, ale také třeba dalšími Julesem Vernem inspirovanými filmy Na kometě a Ukradená vzducholoď. Také jsme slyšeli, jak Karel Zeman proslavil českou kinematografii 20. století po celém světě a za své dílo získal řadu cen a uznání na prestižních filmových festivalech. Také o tom, jak jej ve své době obdivovaly osobnosti jako Pablo Picasso, Charlie Chaplin nebo Salvador Dalí. 

Zážitkům návštěvníků zde napomáhají moderní počítačové technologie a současné prezentační postupy. Muzeum také umožňuje přímo se zapojit a vyzkoušet si vybrané trikové postupy, které autor ve svých filmech používal. 

Všem se prohlídka moc líbila. Všichni si odnášeli nezapomenutelné dojmy a nechyběly ani upomínkové předměty… 

Rok 2016/2017   |   Rok 2015/2016   |   Rok 2014/2015   |   Rok 2013/2014   |   Rok 2012/2013   |   Kontakt   |   CD 50 let školy   |   Gmail   |   Admin   |   RSS