Mikulášská besídka ve škole a na zámku

Dne 5. 12. k nám do třídy druhou vyučovací hodinu zavítal Mikuláš s čerty a andělem. Děti byly plni očekávání, jak ty čerti budou asi vypadat. Nakonec byli čerti na děti moc hodní, Mikulášovi děti zazpívaly naši vánoční píseň a za odměnu dostaly od anděla dobrotu. Pak jsme se vypravili na zámek v Mníšku pod Brdy do sklepení, kde na nás čekalo peklo a nebe. V pekle musely děti slíbit čertům, že budou hodní a Mikulášovi s andělem zazpívaly koledy. Za odměnu dostaly od Mikuláše nadílku. Vydali jsme se ještě s princeznou Elsou na prezentaci módy od pravěku po současnost. Myslím, že si to děti tento den opravdu užily Smejici se!