Měření s Oázou - Základní škola Mníšek pod Brdy

Měření s Oázou

Děti měly možnost, pod vedením spolku Oáza Mníšek pod Brdy, z.s., se zúčastnit programu „Měření“ pro doplnění výuky prvouky.
Jedná se 3-hodinový projekt, při kterém se děti po skupinkách prostřídaly na 4 stanovištích a prakticky si vyzkoušely různé metody měření délky, času, hmotnosti, objemu a teploty („Nepřímé měření výšky třídy, Měření hmotnosti a objemu kostek z různých materiálů, Měření teploty vody a různých povrchů“). Při měření se seznámily s různými typy měřících pomůcek a přístrojů (mechanické i digitální váhy, bezkontaktní měřič teploty a další).
Pro děti to bylo velice zajímavé, krásně uspořádané a přínosné Smejici se.

obrazek