72 hodin dobrovolnictví - 14.10.

Naše třída se přihlásila do projektu 72 hodin dobrovolnictví (https://www.72hodin.cz/2016/o-projektu).

V pátek 14.10. pod vedením p.uč. Dalešické se děti vydaly na celé dopoledne uklízet rybníček pod Skalkou.Po cestě ale nejprve zasely semínka trávy před pekárnou. Nejen, že vyčistily od odpadků  okolí rybníčka nedaleko vodárny, ale užily si i zdravého pobytu na čerstvém vzduchu a spoustu zábavy. Postřehy dětí:

Tento projekt se mi líbil. Pomáhali jsme přírodě, která to hodně potřebovala. Sebrali jsme 5 pytlů odpadků a hodně věcí, které se do pytlů nevešly, např. pneumatika, dlaždice… S holkama jsme vylovily židli, která tam prý byla už minulý rok. Takhle jsem se už dlouho nesmála ( Bára).

Myslím, že jsme odvedli dobrou práci. Pomáhal nám tam milý pán, který nám řekl něco o stromech. Výlet jsem si užil ( Jirka).

Na závěr jsme si udělali veliký oheň z větví, co tam házeli lidi z okolí a upekli jsme si na něm buřtíky a brambory. I když brambory strašlivě pálily, tak jsme si hodně pochutnali ( Martina).

Bylo to fajn, srandy bylo dost a myslím, že to k něčemu bylo. Doufám, že tak, jak jsme to tam uklidili, že to tak zůstane ( Eliška ).

Moc se mi tento projekt líbil, protože jsme mohli pomoct přírodě …( Izabela)