60. výročí školy - Základní škola Mníšek pod Brdy

60. výročí školy

dsc01522-nahled

 

V sobotu 8. října 2016 oslavila naše škola své 60. výročí. Celá oslava probíhala v duchu otevřených dveří nejen našim žákům a jejich rodičům, ale i široké veřejnosti a samozřejmě i bývalým zaměstnancům školy. 

 

vyroci-foto-nahled A bylo co ukazovat. Žáci a pedagogové prováděli návštěvníky po expozicích, ukazovali návštěvníkům, co máme za poslední roky ve škole nového, a veliký zájem byl o novou tělocvičnu, která se moc líbila. Zároveň byl připraven pestrý program, který jsme rozdělili do tří bloků. Škola byla vyzdobena na jednotlivých chodbách po desetiletích, kterými si prošla. Ve škole jsme mohli spatřit spoustu materiálů, oblečení, pomůcek,učebnic a vysvědčení od roku 1956 až po současnost. Samozřejmě jsme ukazovali i dobu předrevoluční i porevoluční, proto bylo možné ve škole potkat i pionýrku. Nicméně škola nepropagovala konkrétně žádné období, pouze veřejnosti ukázala, čím vším si naše společnost od roku 1956 prošla. 

U vchodu každý účastník dostal Školáčka-  náš školní časopis, klíčenku se čtyřmi různými hesly, dále brožurku s logem naší školy a stručným shrnutím toho, co naše škola naše škola nabízí a také článkem ,,Slušnost není slabost." Tímto heslem se naše škola řídí a věříme, že ve výchově dětí (dnes už jich ve škole máme přes 700) přinese své ovoce. Veliký úspěch sklidilo video Happy teachers, které natočili naši pedagogové k narozeninám školy. Video bylo promítáno na velkoplošném monitoru ve vestibulu a pokaždé, když jsme jej opakovali, byl vestibul naplněn téměř k prasknutí. I zpěvák Martin Maxa ho zhodnotil jako skvělý nápad a zanechal vzkaz pro učitele. Zároveň tento den spustila naše škola vlastní facebookovou stránku  ZŠ Mníšek pod Brdy, na které máme již řadu pozitivních reakcí.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Chtěla bych Vám všem – žákům, rodičům, pedagogům i ostatním zaměstnancům školy, školní jídelny, hostům, účinkujícím, sponzorům i zástupcům Města Mníšek pod Brdy poděkovat za pomoc i podporu při oslavách, které jsme si tak mohli společně užít.

Michaela Pažoutová

Rok 2016/2017   |   Rok 2015/2016   |   Rok 2014/2015   |   Rok 2013/2014   |   Rok 2012/2013   |   Kontakt   |   CD 50 let školy   |   Gmail   |   Admin   |   RSS