Rok 2013/2014 - Základní škola Mníšek pod Brdy

Rok 2013/2014

Slavnostní akademie devátých tříd se bude konat dnes v 17 hodin v klášteře na Skalce.

Vážení rodiče, děti ze čtvrtých a pátých tříd potvrzují návrat kolem 12. hodiny.

Naše škola se stala spolutvůrcem projektu:,,Slušnost není slabost". 

Letošní 14. ročník pěvecké soutěže BRDSKÝ KOS 2014 je pro naši školu obrovskou událostí. Jsme velice rádi, že tuto soutěž vyhrála žákyně naší školy:

Natálka Frintová z 1.B, která si porotu získala písní od Johna Lennona „Imagine“.

Natálce moc gratulujeme k velkému úspěchu!!!!

Naše škola se zapojila do projektu " Celé Česko čte dětem"


obrazek obrazek obrazek


V úterý 27.5.2014 se v naší tělocvičně hrálo volejbalové utkání učitelé proti žákům 2.stupně. Byla to veliká bitva. Učitelé se statečně drželi a za podpory obecenstva vyhráli první dva sety. Žáci se však nechtěli nechat zahanbit a překvapivě zápas otočili a třemi vítěznými sety nakonec vyhráli. Všichni účastníci byli po právu odměněni sladkou odměnou v podobě ovocných dortů. Věříme, že se tato sportovní aktivita stane na naší škole tradicí a příští rok vyzveme ke sportovnímu souboji i rodiče Mrkajici

Michaela Pažoutová

obrazek obrazek

 

atletika2-nahled

 

V polovině května jsme vyjeli poměřit síly v atletických disciplínách. Vzhledem k tomu, že v devátých třídách máme skupinu chlapců, kteří tyto závody již dvakrát vyhráli, rýsovaly se naděje na medailové místo. Že výsledky budou až tak dobré, jsme ale nečekali.

Celý článek »»

mentoring-nahled Naší škole se podařilo dosáhnout toho, že byla vybrána jako jedna ze sedmi škol, které budou spolupracovat na projektu Mentoring začínajících učitelů. Tento projekt je věnován pedagogům, kteří na sobě chtějí pracovat, rozvíjet se, být nositeli kvalitního vzdělávání. Patronem tohoto projektu je pan Jan Mühlfeit, Chairman of Europe ve společnosti Microsoft. Pro pedagogy, kteří se za naši školu projektu zúčastní, je to výborná příležitost. Mohou si tak v rámci projektu vyzkoušet synergický efekt založený na komunikaci mezi zkušeným, léty praxe prověřeným pedagogem a mladým progresivním učitelem.

 

Leták ke stažení Co je a není alternativa ve vzdělávání

kyticka-2014-final-small-nahled

 

V letošní sbírce se žákům 9. třídy podařilo v Mníšku pod Brdy vybrat úctyhodných 15 333 Kč. Všem dárcům patří velký dík, za jejich štědré příspěvky. Poděkování také patří vedení školy, za podporu této akce. Dále pak městu Mníšek pod Brdy, za možnost realizace a podporu, formou vyvěšení plakátů o sbírce. V neposlední řadě pak chci velmi poděkovat žákům 9.A za bezproblémovou realizaci vlastní sbírky a profesionální přístup.

 

O. Solnička

dsc-2790-nahled

Velký úspěch našich žáků

 

V sobotu 17.5. jsme se s dětmi zúčastnili Mistrovství republiky žáků a juniorů v dámě. Přivezli jsme si domů cenné skalpy zkušených soupeřů a skvělé výsledky. Děti trénují na kroužku pod vedením Petry Duškové – vicemistryně Evropy v mezinárodní dámě.

 

V kategorii juniorů remizoval Kuba Souček remizoval s favoritem Ivanem Zvardoněm. Simča Barsová porazila druhého z favoritů Dana Jurkoviče.

 

Celý článek »»

Podklady k výběrovému řízení
„NÁKUP IT PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLU MNÍŠEK POD BRDY“

 

Naše škola se zapojila do projektu ,,Středočeská zdravá abeceda" a přizvali jsme ke spolupráci partnery – MŠ Nová a ŠJ Mníšek pod Brdy.

Bližší informace o projektu najdete ZDE.

 

Dne 14.5. proběhne na naší škole, stejně jako po celé ČR sbírka na podporu boje proti rakovině. Tato akce je mnohdy známá pod pojmy „Prodej žlutých květinek“. Letošní ročník podpoří žáci 9. třídy a budou květinky nabízet na různých místech Mníšku p. Brdy, tak i přímo na základní škole.

Minimální cena jedné květinky je 20 Kč. Pro další informace je možné navštívit oficiální stránky sbírky nebo si stáhnout letáček o sbírce ZDE.

Vážení rodiče,

od 6.5.2014  začnou stavební práce v rámci rekonstrukce naší základní školy.

Z tohoto důvodu vás žádám o shovívavost a toleranci v souvislosti se všemi organizačními a technickými změnami,

které mohou během této poměrně rozsáhlé akce nastat.

Děkuji všem za pochopení.

Michaela Pažoutová

workshop-nahled

Zveme všechny zájemce o jazyky a jazykové vzdělávání na workshop na téma „Výuka cizích jazyků

Kdy: v úterý 6.5.2014 v 16:30 hod v prostorách základní školy

 

Diskuse se zúčastní pedagogové naší školy a gymnázia Dobříš. Dále specialista na mezinárodní zkoušky
YLE Cambridge English.


Ke stažení: Workshop na téma „Výuka cizích jazyků“

 

Školní hymna ke stažení ve formátu mp3: Školní hymna

V úterý 15. dubna se nám opět stejně jako v loňském roce ochladilo, ale i tak nás to neodradilo, abychom uspořádali již druhý ,,Velikonoční jarmark s akademií“

Celý článek »»

Na základě požadavku Města Mníšek pod Brdy dochází od 22.04.2014 (úterý)trvalé změně jízdního řádu na lince PID 448, a to následovně:

 

  • ranní školní spoj s odjezdem ze zastávky „Řitka“ v 07:25 hod. nezajíždí v Mníšku p.Brdy do Stříbrné Lhoty, tzn. že ze zastávky „Mníšek p.Brdy, náměstí“ jede přímo k ZŠ a umožní tak včasný příchod žáků

          ranní školní spoj ze Stříbrné Lhoty je zajištěn jiným vozidlem – čas odjezdu je uspíšen-7.37, čímž i tato úprava přispěje k včasnému příchodu žáků do ZŠ


Jízdní řád ke stažení: Jízdní řád linky 448

Ke stažení: Velikonoční akademie

 

DSC_2616-nahled 18. prosince 2007 prohlásila OSN 2. duben Světovým dnem porozumění autismu. Tento den se lidé na celém světě zapojují do osvětové kampaně Light it up blue – Rozsviťme se modře. Lidé se mohou zapojit různě – obléknout se modře, připnout si na oblečení modrou stužku, rozsvítit modrou žárovku. Města v tento den osvětlují modrým světlem památky. V noci z 1. na 2. dubna jsme tak mohli vidět v modrém kostelík sv. Maří Magdalény na Skalce. Modrá barva je nejen barvou klidu a souladu, ale také komunikace a sebevyjádření a právě v této oblasti mají lidé s autismem největší potíže.

Žáci a učitelé naší školy se 2. dubna sešli v modrém oblečení a společně se vyfotografovali. Podpořili jsme tak osvětu autismu a zároveň jsme se zapojili do 3. ročníku soutěže O nejlepší fotku v modrém, kterou vyhlašuje APLA – Asociace pomáhající lidem s autismem.

jarmark-nahled

 

Srdečně Vás zveme na VELIKONOČNÍ JARMARK A ŠKOLNÍ AKADEMII v úterý 15. 4. 2014 od 14 hodin v budově naší školy

Nenechte si ujít dobroty a velikonoční zboží, které vyrobili žáci naší školy. Na programu bude také vystoupení žáků naší školy a výherní tombola.

 

Ke stažení: Pozvánka na velikonoční jarmark

Naše škola se zítra zapojí do podpory Světového dne porozumění autismu tím, že přijdeme v modrých barvách. Zapojte se s námi Mrkajici

diplom-nahled


Dokument ke stažení

Škola udržitelného rozvoje Středočeského kraje

 

Přišel nám pozdrav  z adresy  Zamienice 28, 59–225 Chojnów, Polsko, kam doletěl náš balónek z předvánočního knoflíkového trhu. Celkem tedy balón uletěl přibližně 275km.Děkujeme za zprávu Big grin
 

pozvanka-ples-nahled

Pozvánka ke stažení: Pozvánka na ples

 

Ples pro školu připravuje ROREJS (http://rorejs.mnisek.cz/)

Pozvánka ke stažení: Workshop k hodnocení

 

Setkání se zúčastní:

PhDr. Václav Mertin – psycholog
Mgr. Kateřina Tomešová – pedagožka a socioložka
RNDr. Jiří Kastner – ředitel gymn. Dobříš

Národní institut pro další vzdělávání Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků vyhlásil matematickou soutěž 

Celý článek »»

Dne 27. února 2014 proběhla ve škole recitační soutěž. Zúčastnilo se jí 25 žáků od 5. do 9. ročníků. Každá třída vyslala nejméně jednoho recitátora s výjimkou 7. B, z této třídy nepřišel bohužel nikdo. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií. V 1. kategorii (mladší, 5. a 6. ročníky) zvítězil Tomáš Dvořák z 5.B, druhá byla Darina Bajzová z 5.A a třetí Viktorie Marešková z 6.A. Ve druhé kategorii (starší, 7. – 9. ročníky) vyhrála Julie Glombová z 9.B, druhou příčku obsadila Magdaléna Mojžíšová z 9. A a na 3. místě byla Nikola Hladíková z 8.A.

Celý článek »»

Turnaj v české dámě

Česká federace dámy nabídla naší škole zábavně-vzdělávací dopoledne pro žáky. Dne 26. 2. 2014 proběhl na naší škole turnaj v Dámě. Hraní dámy a luštění hádanek rozvíjí mnoho pozitivních vlastností, mezi něž patří racionální rozhodování, koncentrace, vůle, psychická odolnost ale i sportovní chování a spolupráce v týmu. Žáci se učili kultivovaně prožívat výhru, prohru, ocenění i radost z objevování.

Celý článek »»

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou na naší škole od pondělí 3.března do neděle 9. března 2014. V tomto termínu bude nabízena možnost navštěvování ŠD pro žáky celého 1. stupně. Provoz ŠD bude v tomto termínu spuštěn při minimálním počtu deseti zájemců.

Dne 5.2.2014 proběhne v naší škole hudební pořad. Díky tomuto hudebnímu pořadu vznikne naše školní hymna. Každá třída vypracovala předem svůj návrh textu. Ten nejlepší jsme mírně upravili a poslali k přípravě do nahrávacího studia. Hudebně zábavný pořad je pro oba stupně naší základní školy. Nejenže  žáci získají informace o zvukové technice a práci v nahrávacím studiu, ale produkt, který vzniká díky tomuto pořadu bude srdeční záležitostí naší školy. 
Tímto produktem bude profesionální  CD naší školy, které budeme využívat při různých příležitostech jako je např. zápis dětí do ZŠ, sportovní utkání, závody, veřejná prezentace školy, akce na konci školního roku, akademie apod.

Výpis vysvědčení dostanou žáci ve čtvrtek 30.1.2014. Tento den bude výuka na 1. stupni ukončena v 11.50, na 2. stupni v 12.45hod. Pololetní prázdniny připadnou na pátek 31.1.2014. V pondělí 3.2.2014 máme Ředitelské volno. Žáci 1. stupně mohou využít otevřené ŠD. Tento den budeme zapisovat naše budoucí prvňáčky, na které se moc těšíme  Smejici se

scan1-nahled

Krásné, poklidné Vánoce a do nového roku 2014 hodně štěstí, zdraví a lásky

Vám přeje Michaela Pažoutová a celá ZŠ Mníšek pod Brdy
 

14.12.2013 jsme se jako každý rok účastnili Knoflíkového trhu. Je to krásná tradice na mníšeckém náměstí. Všichni prodávající byli trochu zmrzlí, ale se svým ,,výdělkem" jistě spokojení. Novinkou pro letošní ročník bylo, že jsme přesně úderem 11.hodiny za doprovodu kostelních zvonů vypustili balónky s přáním Ježíškovi. Na přáníčkách jsme rovněž uvedli zpětnou e.mail adresu a přečtěte si, jaký se nám vrátil vzkaz:

 

Ahoj děti,

 

image003-nahled hlásím se Vám ze své cesty za Ježíškem. Až k němu jsem sice nedoletěl, ale lidé, co mě našli v lesích za Lysou nad Labem, říkají, že jsem urazil skoro 55 kilometrů, což zase není tak málo. Moji nálezci slíbili, že Váš pozdrav Ježíškovi předají, až ho uvidí, a taky zdraví Vás všechny do Mníšku.

 

Hezké Vánoce přeje

 

Váš balónek

 

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek  

 

Druhé kolo voleb do školské rady za pedagogické pracovníky proběhne 12.12.2013  od 12 do 14 hodin.

 

Více informací: Druhé kolo voleb do ŠR

VOLEBNÍ LISTINA KANDIDÁTŮ DO ŠKOLSKÉ RADY ZA PEDAGOGICKÉ PRACOVNÍKY

Vážení rodiče,

někteří z Vás si již v loňském školním roce vyzkoušeli tento druh setkání ve třech (žák, učitel, rodič). Pro ty z Vás, kteří k nám přišli nově, bych ráda vysvětlila, co to vlastně individuální třídní schůzky jsou.

Pokud se chcete pouze přihlásit na termín, můžete tak učinit ZDE.

 

Celý článek »»

Ve výtvarné soutěži žáků o výsadbu stromu před školou vyhrál javor červený. 8.A společně s p.učitelkou Dalešickou vyhloubila v hodině Pč jámu na výsadbu stromu a příští pondělí, 18.11.2013 strom zasadí. Vybrali jsme Acer (latinsky javor) Crimson King. Věříme, že se bude líbit i vám.
 

http://www.garten.cz/…-javor-mlec/

Dokument s informacemi ke stažení:

ŠKOLNÍ STUDIJNĚ-POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO ŠPANĚLSKA

Zpravodaj Rodičák ke stažení:

Rodičák 05

 

Více informací také zde.

Starší čísla Rodičáku najdete zde 04,  zde 03, zde 02 a zde 01.

Přihlásili jsme naši školu do projektu: ,,Naše posvícení."  Projekt probíhá v rámci  Světového dne výživy, 16.10.2013, pod záštitou organizace Člověk v tísni. Žáci budou v rámci výuky seznámeni s tímto dnem, ve vestibulu školy je připravena výstavka na toto téma a ve školní jídelně se bude tento den vařit jídlo od regionálních dodavatelů.

Dokument ke stažení: Lokální jídlo v každém kraji – Naše posvícení

Škola je vždy otevřená od 7.40hod. Žáky není možné pouštět do školy dříve, protože není ráno zajištěn dohled. Posílejte tedy děti do školy až na 7.40hod, zvláště v deštivém počasí.

Děkujeme za pochopení Michaela Pažoutová

Jak jste si již jistě všimli, od letošního školního roku jsme našim žákům 2.-9. tříd zařadili třídnickou hodinu. Všechny třídy ji mají vždy v pondělí 1. hodinu. Tato třídnická hodina by měla sloužit mimo jiné k utváření komunitních kruhů ve třídách, které povedou k lepší komunikaci mezi žáky, ale i mezi žáky a učitelem. Navíc během třídnické hodiny mohou učitelé se žáky probrat všechna ta témata, která nepatří svým zaměřením přímo do hodin jednotlivých předmětů. Cokoli bude nutné se žáky řešit, nebude to již nadále ubírat časový prostor v samotných odborných hodinách. Na veškeré záležitosti týkající se různých administrativních úkonů spojených se školními i mimoškolními aktivitami tak je vyčleněn samostatný prostor a vše se tak bude řešit v klidu a bez kolize se samotnou výukou.

svacina-nahled Houska s máslem a salámem, k tomu cola a sušenka. I tak někdy vypadá školní svačina pro děti. Pohled na takové jídlo výživové poradce ale moc nepotěší. Doktorka Kateřina Cajthamlová varuje před přílišným slazením a nekvalitními potravinami. Pro server Lidovky.cz popsala, jak by měla vypadat vhodná svačina do školy, která bude dětem chutnat, bude zdravá a výživná.

Celý článek »»

dscn3586-jpg-2-nahled

Dnes proběhlo před školou za účasti rádia Blaník slavnostní zahájení školního roku, při kterém paní ředitelka Michaela Pažoutová a pan starosta Mníšku Petr Digrin přivítali žáky i rodiče a slavnostně dekorovali všechny prvňáčky. „Až vejdete do školy, tak zjistíte, že škola žádné prázdniny neměla.

 

Celý článek »»

img-0919-jpg-2-3-nahled Školní rok 2013/2014 zahajuje naše škola s celou řadou změn. Co se týká úprav ve škole, bylo jich během těchto prázdnin opravdu hodně. Z důvodu nedostatku tříd na naší škole bylo nutné vybudovat ve 2. patře místo tří učeben učebny čtyři. Spojili jsme dva kabinety (chemie a fyziky) do jednoho společného, další prostor pak vznikl zrušením malé třídy, která neměla samostatný vchod. Byly zbourány dvě příčky a jedna nová postavena.

Celý článek »»

 

                          Stejně jako v loňském roce se v pondělí sejdeme v 8.00 hod. na nádvoří naší školy, kde proběhne slavnostní zahájení školního roku. Paní ředitelka Mgr. Michaela Pažoutová a pan starosta Ing. Petr Digrin, Ph.D  přivítají stávající žáky a učitele z naší školy, všechny přítomné. Ostužkují děti, které udělají velký krok ve svém životě a stanou se žáky. V 9 hodin se všichni žáci odeberou do svých tříd, kde je třídní učitelé přivítají a seznámí s tím, co je letošní školní rok čeká. Kolem půl desáté vyučování pro tento první den končí. V pondělí již bude fungovat školní družina, školní jídelna bude vařit od úterý. Celý týden bude končit vyučování v 11.50 kromě 1. tříd.

Těšíme se na Vás Mgr. Kamila Látalová

                          zástupkyně pro 1. stupeň

Rok 2016/2017   |   Rok 2015/2016   |   Rok 2014/2015   |   Rok 2013/2014   |   Rok 2012/2013   |   Kontakt   |   CD 50 let školy   |   Gmail   |   Admin   |   RSS