Rok 2012/2013 - Základní škola Mníšek pod Brdy

Rok 2012/2013


              Celý tento školní rok utekl velice rychle. Při pohledu na naše webové stránky vidíte, kolik akcí, soutěží, výjezdů v neposlední řadě i změn se v tomto školním roce událo právě na mníšecké základní škole. Věřím, že i změny, které zpočátku vyvolávaly protichůdné reakce postupně všichni ocení. 

Celý článek »»

Zítra Vám rozdáme vysvědčení 1. vyučovací hodinu, poté se můžete těšit na dva měsíce prázdnin. Buďte na sebe opatrní a načerpejte síly do nového školního roku 2013/2014. Přeji Vám hodně sluníčka, příjemných zážitků a hlavně co nejvíce stráveného času s rodinou.  Sejdeme se v pondělí 2. září 2013 v 8.00hod. před budovou ZŠ.


                                                                                                                        Michaela Pažoutová
 

Naši žáci 1.D,2.A,2.B, 3.A i 3.B společně s p. učitelkami zdraví ze škol v přírodě.  Jak v Dolní Blatné, tak v Soběšicích i Bílém Potoce pod Smrkem je krásně,:) Další zpravodajství již sledujte v sekci jednotlivých tříd.


Ve čtvrtek 13.6. jsme vyjeli na poslední turnaj tohoto školního roku.

Celý článek »»

Zjišťovali jsme aktuální povodňové informace z míst, kam žáci již od příštího týdne odjíždějí na školy v přírodě. Žádná ze škol v přírodě není ohrožena, dle vyjádření hygienických stanic není pobyt na žádné z nich zakázán.

Dnes (6.6.2013) pokračuje výjezd do Anglie celodenním výletem do Coventry (návštěva katedrály a muzea automobilů) a do Stratfordu (kostel Sv, Trojice, rodný dům W. Shakespeara). Počasí je krásné a všem se dobře daří.

bk-nahled Barbora Kroová, žákyně 5.A

Nejúspěšnější řešitelka matematických soutěží pro školní rok 2012/2013

1. místo v okresním kole MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY

3. místo v okresním kole PYTHAGORIÁDY

 

img-20130517-090022-nahled Dobrý den,
ráda bych Vám touto cestou poděkovala za zorganizování sbírky drobných hraček na naši kliniku. Rozdávají se dětem po různých nepříjemných vyšetřeních, odběrech krve a podobně. Děti dostanou krabičku s hračkama a mohou si samy vybrat, co chtějí. Přehrabují se, vybírají a alespoň trochu zapomenou na nepříjemné prožitky… Může se to zdát maličkost, ale je to pro nás velká pomoc a všichni za ni Vám a samozřejmě především dětem, moc děkujeme!
 
S pozdravem,
 
Bc. Jana Pyskatá
vrchní sestra
 
Klinika dětského a dorostového lékařství
Všeobecná fakultní nemocnice v Praze
Ke Karlovu 2
128 08 Praha 2

Zvýšení úrovně jazykové připravenosti je jedním ze směrů, na který bude škola postupně dávat větší důraz. Od příštího školního roku proto připravujeme takové organizační změny, abychom od 7. třídy mohli začít vyučovat druhý cizí jazyk.

Rádi bychom zařadili do výuky ŠJ nebo NJ (podrobnější informace o ŠJ). Současně posílíme výuku anglického jazyka o konverzační hodiny – 2 hodiny týdně navíc na II. stupni ZŠ.

Další novinkou bude možnost získat na naší škole certifikáty Cambridge English od společnosti BRITISH COUNCIL (podrobnější informace o certifikátech).

Začátkem měsíce dubna jsme v naší škole nechali nainstalovat 5 nových interaktivních tabulí Smart  Board.

Jsou to velké zobrazovací plochy reagující na dotyk,  propojené s počítačem. Obraz z počítače je pomocí datového projektoru přenášen na tabuli a my tak můžete jednoduše pouhým dotykem na povrchu tabule ovládat počítačové aplikace a psát poznámky či kreslit. Psát a kreslit můžeme buď prstem, nebo popisovačem. Výuka se tak stala rázem pro mnoho žáků zajímavější.

Celý článek »»

Od 15. 4. do 26. 4. se konají třídní schůzky . Opět nabízíme obě varianty, tentokrát dle výběru paní učitelek.

Společná třídní schůzka se koná 22. 4. v 16.30

Možnost přihlásit se k individuálním třídním schůzkám (žák, rodič, učitel) ve třídách 1.C, 1.D, 2.A, 2.B, 2.C, 3.A a 4.A  je zpřístupněna na stránkách Vaší třídy, pod fotografií učitele a úvodním textem. Zde kliknete na červěně označený text: ,,Rezervace termínu individuálních třídních schůzek ..," rozbalí se Vám nabídka volných termínů. Ten, který si vyberete, označíte a v tu chvíli již svítí oranžově. V tuto chvíli Vám již nikdo zvolený termín nemůže vzít. My poté termín označíme (do několika dnů) červeně, což znamená, že informaci předáváme paní učitelce.

Michaela Pažoutová

img-9812-jpg-2-nahled Počasí v pondělí 25.března sice příliš neodpovídalo blížícím se Velikonocům, ale nepříznivé počasí nás rozhodně nemohlo odradit od uspořádání dne plného velikonočních nápadů. Připravili jsme dvě akce – Velikonoční jarmark a Velikonoční akademii. Třídní učitelé si spolu se svými žáky připravili na odpoledne zajímavý program. Děti si před jarmarkem připravily různé výrobky, které zde pak mohly prodávat. Hezkým nápadem byla kavárna připravená žáky 9. tříd společně s jejich učitelkami, ve které bylo možné posedět a ochutnat přichystané dobroty. Ty nám do kavárničky připravily paní učitelky, perníčky pak napekly naše paní kuchařky ze školní jídelny.

Celý článek »»

velikonoce


Vážení rodiče,

dovolujeme si vás pozvat na Velikonoční jarmark, spojený s Velikonoční akademií. Tyto akce proběhnou v pondělí  25.3. od 14 do 18hod v prostorách školy. Na jarmarku budou děti prodávat své výrobky a na akademii vám předvedou program, který si pro vás se svou třídou připravily. 

Celý článek »»

Vážení rodiče, milé děti,

přejeme krásné a klidné prožití svátků vánočních a do nového roku Vám přejeme hodně štěstí, stálé zdraví, spokojenost a osobní i pracovní úspěchy.

V pátek 21.12.2012 nám otevřel školu náš pěvecký sbor pod vedením p. učitelky Čerešňové a Bolkové. Hudební doprovod dále zajistil p. Luděk Žůrek a Pavel Petric. Všem děkujeme za navození příjemné vánoční atmosféry.

 

obrazek obrazek

 

Tento víkend jsme se zúčastnili hned dvou předvánočních akcí. První proběhla v pátek -,,Vypouštění balónků s přáním Ježíškovi," druhá ,,Knoflíkový trh" se konala v sobotu.

Celý článek »»

logo-nahled Dovolte, abychom Vám představili naše vítězné logo.


Autorkou vítězného loga je Barbora Talandová z 5.B.
Druhé místo obsadila se svým logem Anita Hubayová z 9.B.
Třetí místo pak náleží logu žákyně Barbory Ryzcové z 9.B.


Všem zúčastněným děkujeme za jejich zaslané návrhy.

logo-bw-nahled


 

 

 

 

 

 

 

Mgr. Michaela Pažoutová

  Vážení rodiče,

 

v prostoru vchodu školy byla instalována kamera monitorující přístup do školy.

Celý článek »»

MUDr. Markéta Nováková
Rozhodně souhlasím s tím, že české děti tráví stále méně času venku a že je stále více dětí silných až obézních. Osobně bych doporučila jednu hodinu tělesné výchovy navíc, třeba formou vycházky. S pobytem venku o velkých přestávkách osobně souhlasím, jen se domnívám, že by měl být alespoň 15 minut. Děti by neměly venku svačit. Jíst se má v klidu a při jídle sedět. Dále se domnívám,že by se měl brát ohled na zdravotní stav každého dítěte ( astmatici, alergici, děti s jinými chronickými nemocemi). Na závěr bych chtěla říci, že já osobně doporučuji každou pohybovou aktivitu dětí, ať už je venku nebo v tělocvičně.

MUDr. Romana Štěpánková – pediatr Mníšek p. Brdy
Životní styl současných dětí není ideální. V odkazu na zvyšující se počet obézních dětí, dětí s vadným držením těla, dětí s poruchami soustředění, spánku a  učení žádný pediatr samozřejmě nemůže nepodpořit navýšení pohybové aktivity dětí, prodloužení času stráveného v přírodě a zlepšení stravovacích návyků. Pobyt venku o velké přestávce  tedy obecně  vhodný je, jistě vždy se zřetelem na aktuální počasí a související organizační možnosti.

- Aktualizováno

Asi nikdo nepochybuje o tom, jak významný je pobyt dětí na čerstvém vzduchu. Přináší totiž jen pozitiva. U dětí uvolní napětí a umožní jim při výuce dosáhnout daleko větších úspěchů, protože se mnohem lépe soustředí. Pobyt na čerstvém vzduchu otužuje a zlepšuje jejich imunitní systém. Pakliže trávíme přestávky venku, slouží nám k aktivnímu odpočinku i relaxaci. 

Celý článek »»

Vážení rodiče,

v tomto příspěvku bych ráda zmínila některé skutečnosti týkající se individuálních třídních schůzek. Co to vlastně individuální třídní schůzky jsou?

Celý článek »»

Vážení rodiče,

s počátkem nového školního roku a nástupem nového vedení začala nová etapa fungování mníšecké základní školy. S tím je spojena řada změn, které probíhají v organizaci výuky i dalších oblastech. Vzhledem k tomu, že byl minimální prostor na to seznámit vás, rodiče, předem se smyslem a cílem změn, škola tak bude činit postupně.

Celý článek »»

Vážení rodiče,

ráda bych se alespoň touto cestou vyjádřila ke zkreslené reportáži na TV Nova. V pátek 17.8.2012 mě kontaktovala redaktorka TV Nova s tím, že by rádi přijeli udělat reportáž o rekonstrukci prostor tříd na ZŠ Mníšek.

Celý článek »»

Rok 2016/2017   |   Rok 2015/2016   |   Rok 2014/2015   |   Rok 2013/2014   |   Rok 2012/2013   |   Kontakt   |   CD 50 let školy   |   Gmail   |   Admin   |   RSS