Jazyky na naší škole - Základní škola Mníšek pod Brdy

Jazyky na naší škole

eu-investice-do-vzdelavani-nahled

OPVK, výzva č. 56, projekt „Vidím, slyším, porozumím …“, reg. č. projektu CZ.1.07/1.1.00/56.1400

 pb090003-nahled 

Pátek 13.11.

Dopoledne nás čeká poslední výuka, ale před ní plánujeme utratit ještě peníze, které nám zůstaly :) Po výuce přejedeme k olympijskému stadionu a po jeho prohlídce navštívíme BMW Welt. Předpokládaný odjez domů je v 19 hodin.

 

Celý článek »»

eu-investice-do-vzdelavani-nahled

OPVK, výzva č. 57, projekt „Zručností ke vzdělávání“, reg. č. projektu CZ.1.07/1.1.00/57.0168

Celý článek »»

eu-investice-do-vzdelavani-nahled

OPVK, výzva č. 56, projekt „Vidím, slyším, porozumím …“, reg. č. projektu CZ.1.07/1.1.00/56.1400

obrazek obrazek obrazek

Úterý: Dnes po výuce jedeme do Parku Phoenix, což je zahrada s největším skleníkem v Evropě. Zítra se chystáme na výlet do Monaka.

Celý článek »»

eu-investice-do-vzdelavani-nahled

OPVK, výzva č. 56, projekt „Vidím, slyším, porozumím …“, reg. č. projektu CZ.1.07/1.1.00/56.1400

Přiletíme letem QS 1153. Přílet je plánovaný v pátek v 1:30hod.

obrazek obrazek obrazek


Celý článek »»

V průběhu měsíce září k nám dochází student ze španělského města Pamplona – Ion Eslava, který k nám přijel v rámci dobrovolnických prací projektu ERASMUS+.

Naši školu si vybral, protože má tu výhodu, že se naši žáci učí právě španělský jazyk. Navštěvuje především hodiny španělského jazyka, kde prezentuje ve španělštině své zkušenosti z cestování, ale také představuje svou zemi a její tradice. Španělštináři mají jedinečnou příležitost konverzovat s rodilým mluvčím.

Ti, kteří se na naší škole španělštině neučí, mají možnost se s Ionem setkat také, protože svůj program prezentuje také v angličtině.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek    

Španělštináři připravili typickou letní polévku Gazpacho. Myslím, že se všem skupinám povedla.

Překvapením bylo, že ji naknec i vypiliMrkajici

obrazekobrazek
obrazekobrazek    

RECETA DE GAZPACHO

Ingredientes:

1 kilo de tometes, 1 pepino, 1 pimiento verde, media cebolla, 1 diente de ajo, sal , medio vaso de aceite de oliva, vinagre.

 

  1. El pan ponemos al agua
  2. Corta los tomates y pela la piel.
  3. Pela 1 pepino, corta y pon a la batidora
  4. Corta el pimiento
  5.   Pon media de ceboola
  6. Pela un diente de ajo
  7. Saca el pan del agua y mételo con todo lo demás
  8. Finalmente aňade el aceite de oliva, 1 cucharada de vinagre y un poco de sal

                    BUEN PROVECHO!!!!!

 

dscn7310-nahledS Edisonem kolem světa za 5 dní

Poslední květnový týden byl na naší škole mezinárodním týdnem, protože jsme v rámci projektu Edison přivítali osm mladých studentů z různých koutů naší planety, od Indonésie, Číny, Singapuru, Gruzie, přes Indii, Pákistán a Jordánsko, až po Spojené státy americké. Se svým poutavým vyprávěním a zajímavými prezentacemi navštěvovali vyučování žáků 1. a 2. stupně, kde představovali nejen sebe, ale i svou zemi, její zajímavosti, tance, kuchyni a způsob života. Do naší školy tak přinesli kus svého světa a své kultury, vytvořili jedinečnou atmosféru a našim žákům umožnili neopakovatelné zážitky. Někteří z nás využili možnost zahrát si i fotbalový zápas s hosty.

Celý článek »»

Naše škola se zapojila do projektu Edison. V týdnu od 25. května  – 31. května 2015 navštíví a budou ve škole v rámci své praxe  pracovat vysokoškolští studenti (budoucí ekonomové, manažeři, apod.) z několika zahraničních zemí. Náplní jejich působení budou přednášky, prezentace o své zemi, workshopy a další aktivity. Do projektu budou zapojeni žáci celé školy. Velkým přínosem pro děti bude komunikace v anglickém jazyce a poznatky o jiných národech.

Celý článek »»

Projekt CLIL na Základní škole Mníšek pod Brdy

Ve druhém pololetí se naše základní škola zapojila  do projektu s názvem Zavádění metody CLIL na základních školách prostřednictvím rodilých mluvčích. Tento projekt umožňuje žákům i učitelům zapojit do výuky zahraniční lektory a inovovat učební metody. Projekt realizuje jazyková škola CEET s.r.o., která zajistila rodilé mluvčí. Lektorky Claire a Varity pocházející z Anglie k nám budou docházet každé pondělí od února do června 2015.

Celý článek »»

Informace o zavedení druhého cizího jazyka do výuky

Podle „Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání“, který je závazný pro všechny základní školy v našem státě se bude od 1. září 2013 povinně vyučovat předmět „druhý cizí jazyk“.Na naší škole byl vybrán německý a španělský jazyk, s tím, že bude zaveden již od 7. ročníku. Vzhledem k tomu byl v rámci zákonných možností upraven ŠVP a následně zrušeny volitelné předměty v 7. a 8. třídě a nabídka volitelných předmětů ve třídě deváté omezena.

Zvýšení úrovně jazykové připravenosti je jedním ze směrů, na který bude škola postupně dávat větší důraz. Od příštího školního roku proto připravujeme takové organizační změny, abychom od 7. třídy mohli začít vyučovat druhý cizí jazyk.

Rádi bychom zařadili do výuky ŠJ nebo NJ (podrobnější informace o ŠJ). Současně posílíme výuku anglického jazyka o konverzační hodiny – 2 hodiny týdně navíc na II. stupni ZŠ.

Další novinkou bude možnost získat na naší škole certifikáty Cambridge English od společnosti BRITISH COUNCIL (podrobnější informace o certifikátech).

Rok 2016/2017   |   Rok 2015/2016   |   Rok 2014/2015   |   Rok 2013/2014   |   Rok 2012/2013   |   Kontakt   |   CD 50 let školy   |   Gmail   |   Admin   |   RSS