Společné akce 2. stupeň - kurzy a výjezdy - Základní škola Mníšek pod Brdy

Společné akce 2. stupeň - kurzy a výjezdy

P1000580-nahled 5. dubna 2017 v odpoledních hodinách se v naší škole konala recitační přehlídka, které se zúčastnilo 29 žáků ze čtvrtých až devátých tříd. Stala se již tradicí a děti i my vyučující českého jazyka se na ni každoročně moc těšíme.

Letošním příjemným překvapením bylo vystoupení Gabriely Mareškové a Jakuba Petříka. Ti přednášeli báseň, kterou sami napsali. Kuba svou vtipnou básní o školních povinnostech diváky velmi pobavil. Justýna Fílová a Eliška Drbohlavová ze 4. C svou recitaci dokonce doprovodily malým hereckým vystoupením.

Recitační přehlídka není soutěž. Porota nevybírá ty nejlepší, protože dobří jsou všichni. Každý recitátor věnoval čas a úsilí tomu, aby se naučil báseň zpaměti (a mnohdy to byly básně dlouhé). Každý překonal ostych a sebral odvahu k vystoupení před publikem. Každý více či méně bojoval s trémou.

Všichni malí přednášející a básníci byli odměněni knihou. A rozhodně si zaslouží „palec nahoru“.

Za učitelky českého jazyka PhDr. Lenka Krupková, ZŠ Komenského 420

Den dětí věnovaný sportu

  img-4368-nahled

Dne 1.6. jsme s žáky 2. stupně oslavili svátek dětí pohybem. Pro tento rok jsme vybrali orientační běh a oblíbené štafety 4×60m. V obou disciplínách se soutěžilo ve čtyřech kategoriích. Kategorie 6.,7. ročník dívky, chlapci

Kategorie 8.,9. ročník dívky, chlapci                                                                                                                                                    

Orientační závod je pro nás novým sportovním odvětvím, se kterým jsme se letos setkali poprvé. Nicméně děti byly na závod připravené z hodin tělesné výchovy, kde se seznámily s pravidly, mapou a orientací v ní a také si vyzkoušely závod na tréninkové trati na školním hřišti. Závod tedy po takové přípravě proběhl bez velkého bloudění a všechny děti nakonec doběhly do cíle.

Celý článek »»

udalost-fc-nahled

ZVEME VÁS NA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Přijďte se seznámit s filmařskou technikou, lektory, studentskými pracemi i zázemím naší víkendové školy pro děti od 13 let i dospělé. Zveme děti i rodiče.

Kdy: v sobotu 4. června od 10 do 13 hodin
Kde: Základní škola Řevnice, Školní 600

Co vás čeká:
10:00 Představení školy a průběhu studia
10:30 Seznámení s lektory a prohlídka studia s technikou společnosti DISK

Můžete si osahat kamery, natočit vlastní videovizitku, vyzkoušet interaktivní tabuli, vidět filmaře v akci při natočení i sestřihu videa přímo na místě a diskutovat s přítomnými lektory i studenty. Vše s malým občerstvením.

Každý zájemce o studium na školní rok 2016/17 získá 30% slevu!
Na závěr proběhne losování o školné ZDARMA.

13:00 Ukončení akce

Kvůli omezené kapacitě prosíme o potvrzení účasti na e-mailu info@filmovaskola.cz.

Umělecká škola filmová Řevnice – pozvánka na den otevřených dveří

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek  

Celý článek »»

Dne 10.3. proběhlo vyvěšení Tibetské vlajky, jako podpůrné gesto pro národy, které nemohou žít v demokratické společnosti.

 

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek    

20151208-124905-nahled Dne 8.12. se mladší dívky ze 7A a 7B přidávají k úspěchu našich starších sportovkyň a rozšiřují pohárovou sbírku školy. Turnaj ve florbale se uskutečnil tradičně v Praze na Hamru Braník. Zúčastnilo se 11 škol a každá chtěla cenný kov. Základní skupina pro nás proběhla hladce bez porážky, za to semifinálové boje „bolely“ a to nejen nás, ale i soupeře. Došlo i na trestné minuty a trestné střílení, bohužel na naši branku. Nakonec jsme se ale mohli všichni radovat z krásného druhého místa.

florbal-2015-3-misto-divky-nahled Dne 1.12. jsme po dlouhodobé florbalové přípravě na hodinách Tv konečně vyjeli poměřit síly s ostatními školami do Prahy.

Po hladkém průběhu v základní skupině, kde jsme neztratili ani jeden bod, nás čekal semifinálový zápas s Vraným. Bohužel zrovna zde přišel malý výpadek týmu a po prohře 1:0 nám nezbývalo nic jiného, než se poprat o třetí místo se Štěchovicemi. Ani toto utkání se zpočátku nevyvíjelo v náš prospěch. florbal-2015-3-misto-divky-1-nahledPřesto dívky bojovaly a dokázaly upravit skóre 0:2 na konečných 3:3.  To však znamenalo samostatné nájezdy. V těch se nerozhodlo a následoval systém náhlé smrti. I tady to bylo velmi dramatické. Nakonec štěstí stálo na naší straně a radovali jsme se ze třetího místa a bronzového poháru.

 

Další atletické úspěchy zaznamenaly žáci druhého stupně na okresním kole v Rudné u Prahy, a to především kategorie 6. a 7. tříd. Bronzová umístění obsadil tým chlapců i děvčat. Starší žáci pak obsadili 6.místo a starší dívky místo čtvrté. Naší nejsilnější disciplínou byla již tradičně štafeta 4×60m. Zde sbíraly medaile všechny naše kategorie, chlapecké i dívčí. Kompletní výsledky si můžete prohlédnut na nástěnce tělesné výchovy u tělocvičny nebo na http://www.asskprahazapad.cz/?…

 

obrazek obrazek

i2-dsc-0243-nahled Během měsíce listopadu se uskutečnily v Praze okresní florbalové turnaje. Naše škola přihlásila všechny kategorie a to se nám vyplatilo. Mladší chlapci se umístili na 5. místě, mladší dívky na 4. místě a starší dívky si přivezly na svém krku dokonce bronzovou medaili. Všechny děti prošly při tělesné výchově důkladnou přípravou, dívky absolvovaly i přípravná utkání ve sportovním centru Esmarin s tamním florbalovým kroužkem. Tímto děkuji všem za realizaci těchto utkání a taktéž rodičům za spolupráci..

L. Jandová

Štafetové závody na hřišti

V úterý 27.5.2014 se v naší tělocvičně hrálo volejbalové utkání učitelé proti žákům 2.stupně. Byla to veliká bitva. Učitelé se statečně drželi a za podpory obecenstva vyhráli první dva sety. Žáci se však nechtěli nechat zahanbit a překvapivě zápas otočili a třemi vítěznými sety nakonec vyhráli. Všichni účastníci byli po právu odměněni sladkou odměnou v podobě ovocných dortů. Věříme, že se tato sportovní aktivita stane na naší škole tradicí a příští rok vyzveme ke sportovnímu souboji i rodiče Mrkajici

Michaela Pažoutová

obrazek obrazek

 

atletika2-nahled

 

V polovině května jsme vyjeli poměřit síly v atletických disciplínách. Vzhledem k tomu, že v devátých třídách máme skupinu chlapců, kteří tyto závody již dvakrát vyhráli, rýsovaly se naděje na medailové místo. Že výsledky budou až tak dobré, jsme ale nečekali.

Celý článek »»

Vzhledem k tomu, že nám letos teplá zima nedopřála užít si zimní sporty v plné míře, vyjeli jsme v průběhu února a března na zimní stadion do Černošic za bruslením.

Nejprve jela 7.B s našimi deváťáky, poté 8.A se 7.A a v březnu ještě obě šesté třídy. Celkem vyzkoušelo ledovou plochu přes sto dětí.
Autobus nás dopravil až před černošický stadion a pak už bylo na nás , jak dvě hodiny využijeme. Bývá již skoro tradicí dát prostor „hokejistům“, takže na jedné třetině se odehrával zápas a na zbytku kluziště jsme vylepšovali naši bruslařskou techniku. Poté jsme si také zabruslili po celé ploše.

Ráda bych ještě upozornila na jednu skutečnost. Přestože děti měly v žákovské knížce napsáno, že mají mít čepice a silné rukavice (doporučena byla i helma), přesto se našly děti, které neměly ani jedno. Prosím tedy rodiče, aby příště před podobnou akcí dohlédli na děti, zdali jsou náležitě vybaveny. Přeci jen jde o jejich bezpečnost. Tyto sportovní výlety jsou vždy pěkné a rádi na ně všichni vzpomínáme, ale pouze tehdy, pokud se nikomu nic nestane.

L. Jandová

Ml. žáci:

Adam Čapek – 6.místo
Veronika Vinské – 9.místo
Ríša Icha – 12.místo
Lukáš Boudník – 14.místo

(celkový počet soutěžících 19)

 

St. žáci:

Josef Prachař – 4.místo
Simona Barsová – 8.místo
Jakub Souček – 11.místo

(celkový počet žáků 13)

V měsíci listopadu a prosinci proběhly v Praze Braníku florbalové turnaje základních škol Prahy-západ. Naše škola přihlásila družstva do 4 (všech) kategorií. Mladším a starším chlapcům se nepodařil postup ze základní skupiny, ale dívky nám to vše vynahradily. Průběh v obou turnajích byl velmi podobný. Oba dívčí týmy postupovaly z druhého místa v základní skupině a to obsadily i v semifinálové skupině. Sehrály tedy boj o 3. místo. Oba zápasy skončily remízou a proto se pokračovalo sérií samostatných nájezdů. Starší dívky neproměnily svoje šance, a proto si odvezly čtvrtou pozici a pohár. Mladší dívky proměnily jeden nájezd a naše brankařka byla velmi úspěšná. To znamenalo třetí příčku s pohárem  a medailemi. Pro mladší dívky to byla velmi cenná zkušenost a třetí místo motivací do dalšího snažení při hodinách Tv Mrkajici

 

hobit-nahled V pátek 13. 12. 2013 se žáci 6., 8. a 9. tříd zúčastní společné kulturní akce – filmového představení v CineStar Praha – Anděl. Zhlédnou pokračování velkofilmu Hobit: Neočekávaná cesta. Tentokrát na nás čeká Hobit: Šmakova dračí poušť.

 

 

 

 Závody ve štafetovém běhu

stafeta 

Závody pro družstva 6.-9. tříd proběhnou dne 10.10.2013 od 14.30h na školním hřišti v následujících kategoriích:

 

Kategorie chlapci 6.,7. třída

Kategorie dívky 6.,7. třída

Kategorie chlapci 8.,9. třída

Kategorie dívky 8.,9.třída

Přijďte podpořit Váš tým!!!

Naši výletníci jsou již v Londýně a nyní absolvují 17km dlouhou procházku Londýnem. Přejeme jim sluníčko, jakého jsme se konečně dočkali i v Čechách.

Kompletní informace o výletu do Anglie včetně přihlášky najdete zde

Anglie 2013 program

Nové! -> Anglie – schůzka s žáky 27.5. + bezinfekčnost

V pondělí 22. 4. 2013 proběhla na naší škole oslava Dne Země se zaměřením na ekologii. Je to svátek naší Země, planety, která jediná ze všech planet sluneční soustavy umožňuje existenci života. Člověk ale pro uspokojení svých stále se zvyšujících požadavků čím dál více narušuje svojí činností křehkou hranici rovnováhy dění v přírodě. Den Země je vhodnou příležitostí pro nás všechny, abychom se zamysleli nad přírodou a jejím významem pro člověka, zejména nad tím, jak se k ní chovat, jak ji chránit.

            A co jsme pro naši Zemi udělali my – uklidili okolí školy, okolí rybníků, přístupovou cestu do barokního areálu Skalka a vysadili 1000 nových stromků v lese Na Kvíkalce.                                   

                                                                                                                                                Mgr.I.Matějková, zást.řed. II. st.

Rok 2016/2017   |   Rok 2015/2016   |   Rok 2014/2015   |   Rok 2013/2014   |   Rok 2012/2013   |   Kontakt   |   CD 50 let školy   |   Gmail   |   Admin   |   RSS