Společné akce 1. stupeň - soutěže - Základní škola Mníšek pod Brdy

Společné akce 1. stupeň - soutěže

Žáci naší školy dnes přivezli 1. místo z Krajského kola Přeboru škol v orientačním běhu.

Gratulujeme a jsme na ně hrdi.

V úterý 10. května se zúčastnili žáci prvních až pátých tříd orientačního běhu, který byl pořádán v Kladně. Za úspěchy našich žáků se rozhodně nemusíme stydět, protože naši reprezentanti vybojovali pro naši školu 2 poháry a velmi dobré umístění:

Pohár 2. místo v kategorii H5 skupina - Jenda Jiras a Ondřej Forszterevicz

velký dík patří také Julii Bambouskové a Anně Neuerové

Pohár 2. místo v kategorii D3, H3 skupina – Fialová Tereza, Fialová Veronika, Jiras Antonín, Kučera Teodor, Matys Ondřej, Vojkůvka Matěj
Madaile – pro jednotlivce Jenda Jiras 2. místo a Ondřej Matys 3. místo

 

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek  

TUTA VIA VITAE

  1. kategorie – 6.místo v krajském kole

David Náhlík 5. B, Vanessa Hevessy 5.A, Adéla Jandová 5.A

  1. kategorie – 6.místo v krajském kole

Jan Vinský 9. B, Šimon Marko 9. b, Lucie Zemanová 7. A

 

FINANČNÍ GRAMOTNOST

  1. kategorie – 7.místo v krajském kole

David Náhlík 5.B, Jan Herynek 5.A, Ondra Vočka 5.B

  1. kategorie – 2.místo v okresním kole

Markéta Paulová 9.B, Gita Peláková 9.B

 

SAPERE – VĚDĚT, JAK ŽÍT

  1. kategorie – 5.místo v krajském kole

Adéla Jandová 5.A, Emily Faměrová 5.A, Matyáš Rubeš 5.B

  1. kategorie – 10.místo v krajském kole

Filip Brůna 9.A, Martin Čech 9.A, Petr Čechmánek 6.B

Na naší škole v prvním týdnu proběhl turnaj v dámě. Účastnili se všichni žáci a do finálového výběru se dostalo 62 žáků.

 

První tři místa obsadili: 

1. Richard Icha – 5.B

2. Šimon Maška – 5.C

3. Veronika Vinská – 5.B

V sobotu 30. května 2015 se žáci naší školy zúčastnili turnaje v mezinárodní dámě. Richard Icha (4.B) a Jan Herynek (4.A), kteří se kvalifikovali do finále skupiny A, celou sobotu a neděli zápolili se svými protivníky o mistrovský titul. Richard Icha se nakonec vrátil domů s bronzem a Jan Herynek obsadil 6. místo. Mistrem ČR 2015 žáků v mezinárodní dámě se  stal Ondřej Vojta z Prahy.

Do finále B se soutěžící nemuseli probojovat přes kvalifikaci a díky tomu si mohli zahrát i začátečníci. Proto se s námi do Prahy vypravili nejen ostřílení hráči, ale i úplní nováčci, kteří se předtím žádného turnaje nezúčastnili. Ani v této kategorii se žáci mníšecké školy neztratili – v konkurenci 12 hráčů si všichni odvezli alespoň jedno vítězství.

Pořadí finále B – 1. Veronika Vinská, 2. Jan Harvánek, 9. Ludmila Kretschmerová, 10. Matěj Matějka a 12. Matěj Vojkůvka .

unnamed-1-nahled Ve středu 29.4. se žáci naší školy zúčastnili okresního kola McDonald´s cupu pro Prahu-západ. Tento fotbalový turnaj, určený pro žáky 3.-5. tříd, se konal na umělé trávě v Praze Podolí.

Celkem bylo do turnaje přihlášeno 17 škol, které byly rozděleny do čtyř skupin. Naši chlapci se postavili proti nelehkým soupeřům: ZŠ Štěchovice, ZŠ Davle, ZŠ Jílové. Po velmi kvalitních výkonech se nám podařilo vyhrát všechna tři utkání a mohli jsme se tak radovat z postupu do finálové skupiny, která se konala v úterý 5.5, kde se spolu střetla pětice nejlepších. Naši mladí fotbalisté dokázali navázat na předešlé dobré výkony. Postupně vyhráli proti ZŠ Jesenice, ZŠ Černošice, ZŠ Zvole a v posledním zápase se ZŠ Rudná jsme si remízovým výsledkem zajistili vytoužený postup do krajského finále ve Vlašimi!

Jedná se o obrovský sportovní úspěch naší školy a všem zúčastněným chlapcům za to patří velké uznání. Přejeme našim mladým fotbalistům, aby v krajském finále získali to nejlepší umístění.

Soutěže 2014/2015

Mistr republiky mladších žáků v české dámě Richard Icha v sobotu 8. 11. 2014 drtivě zvítězil v tradičním turnaji O Strašnického kosa. Porazil zkušenější soupeře z Prahy, Brna, moravské Jablůnky a Petrovic. Ačkoli patřil k nejmladším hráčům turnaje, vyhrál šest zápasů ze sedmi a ukázal, že skutečně patří k nejnadanějším žákům naší školy. Jeho trenérka, bývalá vicemistryně Evropy JMÉNO, nevylučuje ani možnost, že se Richard v budoucnu dostane mezi reprezentanty Česka na mezinárodních soutěžích.

Turnaje O Strašnického kosa se zúčastnilo 17 nejlepších hráčů z celé republiky, mezi nimi i tři žáci ZŠ Mníšek pod Brdy. Kromě Richarda hrály za Mníšek také dvě dívky – Veronika Vinská (3. místo) a nadějný nováček Šárka Švandová. Nenápadná Veronika příjemně překvapila nejen umístěním, ale i vítězstvím nad pražskou favoritkou Karolínou Majerovou. Chtěli bychom tímto poděkovat rodičům, kteří pomohli s dopravou dětí.

Výsledky turnaje mladších žáků:

1. Richard Icha, Mníšek pod Brdy

2. Ondřej Engel, Praha

3. Veronika Vinská, Mníšek pod Brdy

4. Karolína Majerová, Praha

5. Jiří Guriča, Jablůnka

6. Laura Šefraná, Praha

7. Tomáš Sova, Praha

8. Šárka Švandová, Mníšek pod Brdy

Doufáme, že si talentovaní žáci z Mníšku povedou dobře i v konkurenci dospělých na Mistrovství republiky v české dámě, které se koná o víkendu 22. a 23. 11. 2014.

Info o mistrovství najdete na http://www.damweb.cz/…ropozice.pdf

Děti mají možnost každé úterý trénovat dámu v zájmovém kroužku, který se zaměřuje především na složitější variantu – dámu mezinárodní. Ta se hraje na větší desce a kameny mohou skákat i dozadu. V mnoha zemích světa má tato hra prestiž srovnatelnou s šachem. I mezi českými dámisty se těší značné popularitě a každoročně se v ní u nás koná množství turnajů pro děti i dospělé.

Více o různých variantách dámy si můžete přečíst na www.hra-dama.cz

Letošní 14. ročník pěvecké soutěže BRDSKÝ KOS 2014 je pro naši školu obrovskou událostí. Jsme velice rádi, že tuto soutěž vyhrála žákyně naší školy:

Natálka Frintová z 1.B, která si porotu získala písní od Johna Lennona „Imagine“.

Natálce moc gratulujeme k velkému úspěchu!!!!

dsc-2790-nahled

Velký úspěch našich žáků

 

V sobotu 17.5. jsme se s dětmi zúčastnili Mistrovství republiky žáků a juniorů v dámě. Přivezli jsme si domů cenné skalpy zkušených soupeřů a skvělé výsledky. Děti trénují na kroužku pod vedením Petry Duškové – vicemistryně Evropy v mezinárodní dámě.

 

V kategorii juniorů remizoval Kuba Souček remizoval s favoritem Ivanem Zvardoněm. Simča Barsová porazila druhého z favoritů Dana Jurkoviče.

 

Celý článek »»

 

V sobotu 17.5. jsme se s dětmi zúčastnili Mistrovství republiky žáků a juniorů v dámě. Přivezli jsme si domů cenné skalpy zkušených soupeřů a skvělé výsledky. Děti trénují na kroužku pod vedením Petry Duškové – vicemistryně Evropy v mezinárodní dámě.

V kategorii juniorů remizoval Kuba Souček remizoval s favoritem Ivanem Zvardoněm. Simča Barsová porazila druhého z favoritů Dana Jurkoviče.

Konečné pořadí: Kuba Souček – 7.místo

                        Simča Barsová – 8.místo

V kategorii mladších žáků se našim dětem dařilo – Ríša Icha porážel jednoho soupeře za druhým. I ostatní děti si připisovaly body za vítězství.

 

Pořadí mladších žáků: 1.místo Ríša Icha – 24  bodů – 10 vítězství, 4 remízy, O proher

                                2. místo Jan Cabrnoch 

                                3.místo Karolína Majerová

                                8.místo Ondra Manda 

                              11.místo Petr Štěpánek

                              12.místo Ondra Pokorný

                               13.místo Verunka Vinská

                             15.místo Kačka Michalová


Ríšovi gratulujeme k zisku mistrovského titulu.

mcdonalds-cup-2014-nahled V úterý 6.5.2014 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola fotbalového turnaje. Zápasy se odehrály za slunečného počasí v Praze na hřiští AFK Podolí.

V pěkné sportovní atmosféře naši hráči obsadili výborné druhé místo. Za skvělý výkon si domů odvezli krásný pohár a stříbrné medaile.
Všem zúčastněným žákům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Dne 29.4. se konal 17. ročník fotbalového turnaje pro holky a kluky 1. stupně základních škol. Žáci naší školy se umístlili na 2. místě a právem mají tedy nárok na postup. Všem malým reprezentantům srdečně blahopřejeme a budeme držet palce v dalším kole!!!

Turnaj v české dámě

Česká federace dámy nabídla naší škole zábavně-vzdělávací dopoledne pro žáky. Dne 26. 2. 2014 proběhl na naší škole turnaj v Dámě. Hraní dámy a luštění hádanek rozvíjí mnoho pozitivních vlastností, mezi něž patří racionální rozhodování, koncentrace, vůle, psychická odolnost ale i sportovní chování a spolupráce v týmu. Žáci se učili kultivovaně prožívat výhru, prohru, ocenění i radost z objevování.

Celý článek »»

I letos se žáci 3.-5. tříd za doprovodu paní učitelky Věry Strnadové zúčastnili florbalového turnaje pořádaného Asociací školních sportovních klubů. Naši stateční reprezentanti si vybojovali krásné 4. místo a my jim za to srdečne gratulujeme.

smarttechlogo

 

Více informací k soutěži najdete v dokumentu

Ukázky z minulých prací pak ZDE.

Jako každý rok se i letos zúčastnili žáci 3. až 5. tříd turanje ve vybíjené pořádané Okresní asociací školních klubů. V kategorii – chlapci v okrskovém finále se naši reprezentanti umístili na 1. místě. V kategorii-dívky se děvčata umístila na 3. místě.

MATEMATICKÝ KLOKAN 2013
školní kolo
kategorie Cvrček (2.,3.třída)
1. 3.A MATĚJKOVÁ Veronika 79
2. 3.B KUČERA Jáchym 78
3. 3.B JIRASOVÁ Anežka 74
kategorie Klokánek (4.,5.třída)
1. 5.A BERAN Tomáš 93
2. 5.B TYPLOVÁ Tereza 89
3.-4. 5.A KROOVÁ Barbora 88
5.A VEJMOLA Tomáš 88
Mgr.Hana Kedajová

Okresní kolo „SAPERE – Vědět, jak žít“

Na 2.místě se v okresním kole elektronické soutěže „SAPERE-Vědět, jak žít“ v I.kategorii (1.stupeň ZŠ) umístil tým žáků ZŠ Mníšek pod Brdy : Plocková Veronika, Hýblerová Tereza a Kršek Jan (všichni z 5.B).

Mgr.Hana Kedajová

Výsledková listina úspěšných řešitelů školního kola

PYTHAGORIÁDY 2013

školní kolo – kategorie 5.třídy

1.

Procházková

Klára

5.A

14

2.

Kroová

Barbora

5.A

12

 

Šturma

Otto

5.A

12

 

Valtrová

Veronika

5.A

12

3.

Beran

Tomáš

5.A

11

 

Richter

Tadeáš

5.B

11

4.

Hájek

Dominik

5.A

10

 

Vyvlečková

Kateřina

5.A

10

 

Zemanová

Lucie

5.A

10

 

Zvolánek

Vojtěch Josef

5.B

10

5.

Havlíčková

Anna

5.B

9

 

Kalertová

Eliška

5.B

9

 

Krsová

Adéla

5.A

9

 

Kršek

Jan

5.B

9

 

Malý

Josef

5.B

9

 

Pallagyová

Lenka

5.B

9

 

Plocková

Veronika

5.B

9

 

Typlová

Tereza

5.B

9

 

Mgr. Hana Kedajová

VÝSLEDKOVÁ LISTINA ŠKOLNÍHO KOLA ELEKTRONICKÉ SOUTĚŽE
SAPERE – „Vědět, jak žít“
Kategorie I
1. Plocková Veronika 5.B
2. Hýblerová Tereza 5.B
3. Kršek Jan 5.B
4. Havlíček Antonín 5.B
5. Kudová Terka 5.B
6. Kalertová Eliška 5.B
Mgr.Hana Kedajová

Vedení Základní školy v Mníšku pod Brdy ve spolupráci s Městským úřadem v Mníšku pod Brdy a Nakladatelstvím Fraus vyhlašuje 2. ročník soutěže pro žáky Základní školy v Mníšku pod Brdy.

Soutěžit se bude v autorských materiálech pro interaktivní tabule SMART Board v kategoriích 1. a 2. stupeň.

Podrobnosti k soutěži si můžete stáhnout

Rok 2016/2017   |   Rok 2015/2016   |   Rok 2014/2015   |   Rok 2013/2014   |   Rok 2012/2013   |   Kontakt   |   CD 50 let školy   |   Gmail   |   Admin   |   RSS