Společné akce 1. stupeň - kurzy a výjezdy

P1000580-nahled 5. dubna 2017 v odpoledních hodinách se v naší škole konala recitační přehlídka, které se zúčastnilo 29 žáků ze čtvrtých až devátých tříd. Stala se již tradicí a děti i my vyučující českého jazyka se na ni každoročně moc těšíme.

Letošním příjemným překvapením bylo vystoupení Gabriely Mareškové a Jakuba Petříka. Ti přednášeli báseň, kterou sami napsali. Kuba svou vtipnou básní o školních povinnostech diváky velmi pobavil. Justýna Fílová a Eliška Drbohlavová ze 4. C svou recitaci dokonce doprovodily malým hereckým vystoupením.

Recitační přehlídka není soutěž. Porota nevybírá ty nejlepší, protože dobří jsou všichni. Každý recitátor věnoval čas a úsilí tomu, aby se naučil báseň zpaměti (a mnohdy to byly básně dlouhé). Každý překonal ostych a sebral odvahu k vystoupení před publikem. Každý více či méně bojoval s trémou.

Všichni malí přednášející a básníci byli odměněni knihou. A rozhodně si zaslouží „palec nahoru“.

Za učitelky českého jazyka PhDr. Lenka Krupková, ZŠ Komenského 420

Dnes proběhla ukázková hodina matematiky pana profesora Milana Hejného ve druhé třídě pod vedením paní učitelky Adély Tupé a Věry Srnadové pro učitele paralelních tříd.

img-3204-1-nahled

Uložit

Žáci prvního stupně si v Rudné u Prahy vybojovaly postup do krajského finále ve štafetovém běhu 8×100m a 8×200m. To se uskutečnilo 7.5. ve Slaném a přítomno bylo 11 škol. Ačkoli jsme neměli velké ambice děti se konkurence nezalekly a obsadily 5. místo. Velkou radost nám přinesla štafeta 3. tříd, která dokonce přivezla bronz ze závodu 8×100m.

obrazek obrazek

V úterý 21.4. jsme absolvovali netradiční, a pro nás zcela nový, závod ve štafetách na 8×100m a 8×200m. Závod byl vypsán pro žáky 1.-5. tříd a konal se v Rudné u Prahy.

Nejdříve se naši učitelé museli ve svých hodinách tělesné výchovy vrhnout na nominaci a vyhledání našich nejrychlejších chlapců a dívek z 1. stupně. Poté následoval trénink, kdy bylo nutné děti seznámit s pravidly závodu, s technikou předávek a s předávkovým územím a také s délkou tratě, která je čeká, jelikož „dvoustovka“  není pro takto malé děti jednoduchou disciplínou. Naše píle se vyplatila a ve všech závodech (8×100 mladší, 8×100 starší, 8×200 mix A, 8×200mix B) si děti doběhly pro stříbrné medaile.

Celkové druhé místo nás posouvá do krajského kola do Slaného.

V sobotu 17.1.2015 se naši žáci zúčastnili turnaje v dámě ,,Mníšek open."

Zúčastnili se tito žáci naší školy:
Ríša Icha
Jan Harvánek
Petr Bartoš
Šárka Švandová
Vanesa Hlavatá

V kategorii domácích (děti i dospělí) obsadil 1. místo Ríša Icha.

V kategorii dětí – 3. místo Ríša Icha, 5. místo Jan Harvánek, 6. místo Vanesa Hlavatá.

Turnaj se všem moc líbil.

Stejně jako v minulém roce se i letos naši žáci zúčastnili Logické olympiády, pořádané Mensou České Republiky.

Když nějakou soutěž pořádá Mensa, je jasné, že účastníkům nepomohou naučené znalosti, ale musí prokázat samostatný, kreativní přístup k problému a také se musí pohotově rozhodovat.

Celý článek »»

Ml. žáci:

Adam Čapek – 6.místo
Veronika Vinské – 9.místo
Ríša Icha – 12.místo
Lukáš Boudník – 14.místo

(celkový počet soutěžících 19)

St. žáci:

Josef Prachař – 4.místo